Euro 2016: Najava utakmice Hrvatska - Spanjolska
editor objavljuje 21.06.2016. u 07:43
Savjeti
24591
Grupa D zavrsava veceras sa utakmicom Hrvatske i Spanjolske. Jedina pobjeda koju je nasa reprezentacija imala protiv Spanjolaca bila je davne 1994. Protiv Turske su proigrali konacno i uvaljali 3 komada te zagarantirali prolaz dalje. Barem remijem protiv Hrvatske bi bili prvi u skupini. Ukoliko Ceska ne dobije Tursku (utakmica koja se igra u isto vrijeme) Hrvatska je najmanje druga u skupini, neovisno o ovoj utakmici sa Spanjolcima.

Spanjolska protiv Turske produljuje njihov niz neporazenosti na zadnjih 14 Euro utakmica, sa primljenim svega 1 golom u zadnjih gotovo 19 sati igre. Bez obzira na kasni gol protiv Ceske, protiv Turske su na poluvrijeme otisli vec sa 2-0 i "potrosili" drugo poluvrijeme igrajuci se sa bespomocnim protivnikom.

S obzirom da ce Hrvatska igrati bez Modrica, veliko je pitanje nad glavom Hrvatskih navijaca, ipak je momcad u kratkom vremenu prosula 2-0 protiv Ceske bez Modrica. Bez obzira na to sto Spanjolska nema nekih ozljeda, bilo bi logicno ocekivati da ce Del Bosque malo rotirati prvu 11-toricu na nacin kao sto su i Roy Hodgson i Deschamps napravili.

Bez obzira na ozljede i rotacije lineup-a, ovo ce veceras biti prvi ozbiljan test za Spanjolsku na ovom Euru, zbog prijetnji koja je Hrvatske konstantno radila (protiv Turske 3 vratnice) a najveca prijetnja dolazi iz zraka, jer je Hrvatska imala vise udaraca glavom od bilo koje druge momcadi.

Zadnji put su se ove dvije momcadi srele na Euru prije 4 godite gdje je Spanjolska dobila 1-0 zahvaljujuci golu u 88. minuti od Navasa. Hrvatska nije zabila gol samo jednom u zadnjih 11 tekmi, i bas to protiv Spanjolske.

Za ispadanje Hrvatske sa Eura, mora se poklopit nekoliko stvari:

- Njemacka ne smije pobijediti Sjevernu Irsku
- Hrvatska mora izgubiti od Spanjolske
- Ceska mora dobiti Tursku i imati bolju gol razliku od Hrvatske (Ceska ima 2:3 gol razliku trenutno, a Hrvatska 3:2)

Hrvatska do sad nije imala problema sa kreiranjem sansi, vjerujem da smo sposobni zabiti 1 gol ovdje, cime se koeficijent 2.06 za OVER 2 gola koliko daje Pinnaclesports cini vise nego prihvatljivim.