Rio 2106: Australija umalo iznenadila Dream Team
editor objavljuje 11.08.2016. u 07:23
Savjeti
23546
Košarkaši SAD-a upisali su i treću pobjedu na ovom olimpijskom turniru. Večeras su slavili protiv odličnih Austrlaca i to rezultatom 98:88.

Već se nakon prve dvije utakmice vidjelo da Australija igra možda i najljepšu, najefektivniju i najatraktivniju košarku na ovom olimpijskom turniru te da će se SAD morati pomučiti više nego protiv Kine i Venezuele. Tako je i bilo. Australci su zatvorili potpuno zatvorili reket, no nisu imali odgovora na tricaški vrlo raspoložene Amerikance predvođene Carmelom Anthonyjem koji je ubacio njih devet.

Već se od početka vidjelo da su "klokani" potpuno u utakmici i da Amerikancima neće biti lako. Carmelo Anthony držao je svoju reprezentaciju da ne upadne u veći zaostatak. Dvije minute lošije igre zasjenile su osam minuta dobre pa je prva četvrtina završila neriješeno.

Početkom je druge četvrtine SAD preuzeo vodstvo, no ono se istopilo vrlo brzo, a Australci su serijom 11:0 došli do pet koševa prednosti. Dellavedova je već tada imao sedam asistencija. Igrali su jako lijepu timsku košarku, David Andersen bio je nepogrešiv s poludistance, a njihovi su protivnici postajali sve frustriraniji. Prvi put od 2004. godine Amerikanci su gubili na poluvremeni. Australija je otisla na veliki odmor sa prednosti 54:49.

Sam pristup u nastavku kod Amerikanaca bio je kudikamo ozbiljniji i to se odrazilo na rezultatu. U dvije i pol minute napravili su 9:0 seriju i prisilili klupu Australije na minutu odmora. Utakmica je bila u egalu do polovice posljednje dionice. Obrana je bila na vrhunskom nivou i Australija je ubacila svega 13 poena u 3/4.

Anthony je nastavio sa sjajnom igrom. Ubacio je pet trica samo u posljednjoj dionici, i to u vrijeme kada se lomio rezultat. Otišli su na osam razlike tri minute prije kraja i unatoč presingu Australaca održavali je do kraja.Carmelo Anthony završio je utakmicu s 31 poenom (2/6 za dva, 9/15 za tricu, 0/1 slobodna bacanja) i osam skokova. Kyrie Irving dodao je 19 koševa (7/15 iz igre, slobodna bacanja 3/4), a Kevin Durant 14 poena (4/16 iz igre, slobodna bacanja 4/4) i pet skokova.

Najbolji kod Australaca bio je Patty Mills sa 30 koševa (6/11 za dva, 5/11 za tricu, slobodna bacanja 3/4), Andrew Bogut ubacio je 15 poena (7/9 iz igre, slobodna bacanja 1/2), David Andersen 13 (5/6 iz igre, slobodna bacanja 2/3), dok je Matthew Dellavedova ubacio 11 poena (5/8 iz igre, slobodna bacanja 1/1) te dodao 11 asistencija i šest skokova. Australija je tekmu zavrsila sa 50 posto suta iz igre i nisu uspjeli dobiti Amere ni sa takvom statistikom.